تهدید تحریمی جدید آمریکا علیه ایران

© REUTERS / Carlos Barria تهدید تحریمی جدید آمریکا علیه ایران
تهدید تحریمی جدید آمریکا علیه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
اگر ایران خط مشی خود را تغییر ندهد، محدودیت های بیشتری علیه این کشور اعمال خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، اگر محدودیتها و تحریم های قبلی موجب ایجاد تغییرات در ایران نشود، ایالات متحده از گزینه های جدید برای تحریم علیه ایران استفاده خواهد نمود.
جان بولتون به خبرگزاری فاکس نیوز گفت: "در واقع تاثیر تحریم علیه کشورهای منطقه (ایران) کم استف ما فکر می کنم که در آینده تحریم اقتصادی و سیاسی (در ماه نوامبر) تاثیر بیشتری در رفتار رژیم ایران خواهد داشت".
وی افزود: اگر ایران خط مشی خود را تغییر ندهد، محدودیت های بیشتری علیه این کشور اعمال خواهد شد.

تحریم-های امریکا علیه ایران سهم این  کشور - اسپوتنیک ایران
تحریم های آمریکا علیه ایران سهم این کشور

از سوی دیگر، نماینده ایران در اوپک، به نوبه خود نیز اعلام نمود که تهران علی رغم تلاش ایالات متحده برای جلوگیری از صادرات نفت، همچنان به صادرات نفت خود ادامه خواهد داد.
گفتنی است، در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد. اما آمریکا در سال 2018 به طور یک طرفه از توافق نامه برجام خارج شده است که با مخالفت بسیاری از کشور های اروپایی رو به رو شده است.
از سوی دیگر، نیکی هیلی" نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا هرگونه درخواست "حسن روحانی" رئیس جمهور ایران برای دیدار را بررسی خواهد کرد و درباره آن تصمیم میگیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала