ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

لیبرمن: اسرائیل بدون توجه به سقوط ایل-20، عملیات در سوریه انجام می دهد

© Sputnik / Maksim Blinovلیبرمن: اسرائیل بدون توجه به سقوط ایل-20، عملیات در سوریه انجام می دهد
لیبرمن: اسرائیل بدون توجه به سقوط ایل-20، عملیات در سوریه انجام می دهد - اسپوتنیک ایران
آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد: اسرائیل با وجود حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای ایل-20، از انجام عملیات نظامی علیه حضور نظامی ایران در سوریه امتناع نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد: اسرائیل با وجود حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای ایل-20، از انجام عملیات نظامی علیه حضور نظامی ایران در سوریه امتناع نخواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала