ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعلام تاریخ بازدید پوتین از هند

© Sputnik / Ramil Sitdikovاعلام تاریخ بازدید پوتین از دهلی
اعلام تاریخ بازدید پوتین از دهلی - اسپوتنیک ایران
پوتین در تاریخ 4 اکتبر به هندوستان سفر می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سوشما سوآراج وزیر امور خارجه هند، پوتین در تاریخ 4 اکتبر به هندوستان سفر می کند.
وزیر امور خارجه هند، سوشاج وزیر امور خارجه هند، گفت که دهلی نو در 4 اکتبر با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار می کند.
وزیر امور خارجه هند قبل از مذاکره با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: "با این دیدار، روابط بین کشورهای ما بیشتر تقویت خواهد شد. ما منتظر دیدار آقای پوتین هستیم که در 4 اکتبر برگزار خواهد شد".
سفر رسمی پوتین به هند در اجلاس سالانه دو جانبه بین دو کشور برگزار خواهد شد.

هند - اسپوتنیک ایران
تخفیف روسیه به هند

گفتنی است، طی سالهای اخیر همکاری نظامی روسیه و هند گسترش پیدا کرده است. پیش از این دیمیتری شوگایف مدیر سرویس فدرال همکاری‌های فنی — نظامی روسیه گفت: پروژه روسیه و هند برای تولید جنگنده نسل پنجم فعلا متوقف شده است، اما امکان از سرگیری مذاکرات وجود دارد.
دیمیتری شوگایف گفت: مذاکرات درباره ساخت این جنگنده ها فعلا متوقف شده است، اما امیدواریم که این گفتگوها از سرگیر گرفته شود.
وی گفت: سوخو 57 جنگنده نسل پنجم ما پروازهای خوبی را در ارتش به اجرا می گذارد و مطمئن هستم که توجه بسیاری از شرکای خارجی را به خود جلب می کند. پروژه تولید جنگنده های نسل پنجم FGFA بخشی از سیاست های دولت هند است.
ولادیمیر دروژف معاون فدرال همکاری‌های فنی — نظامی روسیه نیز گفت: روسیه و هند پیش از این در مورد قرارداد تولید مشترک این جنگنده به توافق رسیده اند و روسیه آماده امضای این توافقنامه است. مطابق با پروژه مذکور میان روسیه و هندوستان، هرکدام از دو کشور ۴ میلیارد دلار در مراحل توسعه سرمایه گذاری می کنند؛ در حالی که هزینه نهایی ساخت ۱۲۷ فروند جت جنگنده حدود ۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала