عذرخواهی رسانه های غربی از روسیه

عذرخواهی رسانه های غربی از روسیه

© Sputnik / Ramil Sitdikov
اخبار مسابقات جام جهانی 2018
دریافت لینک کوتاه
1292

بلافاصله پس از اتمام مسابقات جام جهانی در روسیه، وجدان خوابیده برخی از رسانه های غربی بیدار شد.

به گزارش اسپوتنیک، در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 درروسیه، در ابتدا نشریه بریتانیایی گاردین مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن اذعان داشت که رسانه های غربی برای بی اعتبار کردن روسیه در برگزاری مسابقات جام جهانی در تهمت زدن بیش از حد زیاده روی کرده اند.

سپس یکی از خبرنگاران نشریه آلمانی Die Welt با انتشار مقاله ای به انتقاد از کشورهای غربی بخاطر نگرش متکبرانه آنها نسبت به روسیه پرداخت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی از برگزاری موفقیت آمیز مسابقات جام جهانی 2018 در روسیه ابراز خرسندی کرد و نوشت: این بازی ها چهره روسیه را با وجود اختلاف با غرب بهبود بخشید و همه تماشاگرانی که از کشورهای غربی به روسیه سفر کرده اند، جو حاکم بر این کشور را بسیار دوستانه می دانند و از میهمان نوازی روس ها تمجید و قدردانی می کنند.
در حالی که تیم ملی فوتبال روسیه بهترین عمل کرد خود را از سال 1970 میلادی به نمایش گذاشت و به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات راه یافت، میزبانی موفقیت آمیز جام بیست و یکم فیفا چهره و جایگاه جهانی) این کشور را کاملا بهبود بخشیده است. 
از زمان آغاز بحران اوکراین در سال 2014، برخی کشورهای غربی تلاش کردند به مسابقات جام جهانی 2018 در روسیه پیش از آغاز بازی ها، رنگ و بوی سیاسی بدهند، حال به نظر می رسد همه این تلاش ها ناکام مانده است.

طی برگزاری مسابقات جام جهانی در روسیه، سران بسیاری از کشورهای غربی از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به این کشور سفر کردند تا بازی های تیم ملی کشورشان به تماشا بنشینند.
مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری "راشا تودی" روسیه می گوید: این رقابت ها ثابت کرد پیش داوری ها و غرض ورزی های برخی رسانه های غربی درباره روسیه نادرست است.

جام جهانی 2018 به تماشاگران و رسانه ها از سراسر جهان فرصتی داد تا روسیه را بهتر بشناسند و برای روسیه نیز این فرصت مهیا شد که از تنش ها در روابط با غرب بکاهد.
رقابت های جام جهانی 2018 روسیه روز یکشنبه با دیدار تیم های ملی فرانسه و کرواسی در فینال این بازیها و با نتیجه 4 بر 2 به سود فرانسه به پایان رسید.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک