مسی به رکورد مارادونا رسید

مسی به رکورد مارادونا رسید

© Sputnik / Alexander Vilf
اخبار مسابقات جام جهانی 2018
دریافت لینک کوتاه
0 10

مهاجم و کاپیتان تیم آرژانتین در شبی که تیمش به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ رسید، با دو تن از اسطوره‌های فوتبال کشورش برابر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت ورزش 1، لیونل مسی با گلی که شب گذشته (سه‌شنبه) مقابل نیجریه زد و به پیروزی ۲ بر یک آرژانتین برای صعود این تیم به مرحله یک هشتم نهایی کمک کرد، نه تنها طلسم ۶۶۰ دقیقه‌ای ناکامی‌اش برای گلزنی در جام جهانی را شکست بلکه یک رکورد دیگر هم به ثبت رساند: برابر شدن با دیه‌گو مارادونا و گابریل باتیستوتا و تبدیل شدن به سومین بازیکن تاریخ فوتبال آؤژانتین ه که در سه دوره مختلف جام جهانی گل می‌زند.
مسی در جام‌های جهانی ۲۰۰۶، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ گلزنی کرده است، باتیستوتا در جام‌های جهانی ۱۹۹۴، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ و دیه‌گو مارادونا در سال‌های ۱۹۸۲، ۱۹۸۶ و ۱۹۹۴.
مسی همچنین با گلی که به نیجریه زد تعداد گل‌هایش با پیراهن آرژانتین در جام جهانی را به ۶ گل افزایش داد و از این حیث با ماریو کمپس برابر شد. در حال حاضر گی‌یرمو استابیله و دیه‌گو مارادونا هر کدام با ۸ گل در جام جهانی بالاتر از مسی قرار دارند اما بهترین گلزن تاریخ آرژانتین در جام جهانی کسی نیست جز باتیستوتا که در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا ۴ گل، در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه ۵ گل و در جام جهانی ۲۰۰۲ کره — ژاپن یک گل (مجموعاً ۱۰) به ثمر رساند.
مسابقات جام جهانی فوتبال از روز 14 ژوئن تا 15 ژوئیه 2018 در 12 استادیوم در 11 شهر روسیه از جمله مسکو، کالینین گراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود ، سامارا، سارانسک، روستوف نا دونو، سوچی ویکاترینبورگ برگزار می شود.

مرتبط:

چه بهتر: روابط جنسی یا جام جهانی؟
وقتی ژاپنی ها در جام جهانی فرهنگ خود را اثبات می کنند +عکس
تصویری که به نماد اوج انسانیت در فوتبال جام جهانی 2018 معروف شده است +عکس
رکورد جدید مسی در جام جهانی 2018
کی روش تا پایان جام ملت های آسیا تیم ملی ایران را همراهی می کند
مسن ترین داوطلب جام جهانی روسیه چند ساله است؟
جذاب ترین هواداران جام جهانی
کی روش : تیم ایران به جام جهانی ، اعتبار داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک