18:52 19 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03

ترامپ مدعی شد که می تواند در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا همه رقبایش را شکست دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هیل، از ترامپ در بخشی از مصاحبه‌ای که قرار است امروز (دوشنبه) منتشر شود، سوال شد اگر رونالد دی‌سانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا قصد شرکت در انتخابات 2024 را داشته باشد چه خواهد کرد؟

ترامپ در پاسخ گفت، دی‌سانتیس چنین کاری نخواهد کرد اما "اگر با او روبه‌رو شوم، شکستش می‌دهم. همان‌طور که هر کس دیگری را شکست خواهم داد". رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: "فکر می‌کنم اغلب افراد کنار می‌کشند. فکر می‌کنم او کنار می‌کشد".

ترامپ در حالی این پاسخ را داده است که تاکنون از اظهار نظر قطعی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2024 امتناع کرده است. با این حال گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که احتمالاً او در این انتخابات شرکت کرده و دی‌سانتیس زوج انتخاباتی او خواهد بود.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که چندی پیش برگزار شد، 70 درصد جمهوری‌خواهان در صورت شرکت ترامپ در انتخابات به او رأی می‌دهند و 21 درصد نیز نام دی‌سانتیس را در صندوق می‌اندازند. بر اساس یک نظرسنجی جدید در آمریکا که نتایج آن هفته گذشته منتشر شد ترامپ، در انتخابات جدید «جو بایدن» رئیس جمهور حال حاضر این کشور را شکست می‌دهد.

نظرسنجی موسسه معتبر راسموسن نشان می‌دهد که اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری جدید برگزار شود، ترامپ بایدن را با 10 درصد فاصله شکست می دهد و با جمع آوری 51 درصد آرا در مقابل 41 درصد رئیس جمهور آمریکا می‌شود. با این حال با توجه به وضعیت جسمی ترامپ و نگرانی‌ها از زوال عقل بایدن، مشخص نیست در انتخابات ریاست جمهوری بعدی آمریکا کدام دو چهره از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به رقابت می‌پردازند.

مرتبط:

مادر کریم نکویی، سرباز کشته شده آمریکایی در کابل، ترامپ را به مراسم یادبود پسرش دعوت کرد
ترامپ از حضور احتمالی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 خبر داد
ژنرال آمریکایی به طور مخفیانه امکان حمله هسته ای توسط ترامپ را محدود کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک