10:25 23 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 62

نیروی هوایی ارتش چین مجددا یک مانور بزرگ در آبهای تایوان انجام داد و رکورد جدیدی را ثبت کرد که در مجموع 39 هواپیما در آن شرکت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مرکزی تایوان، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که نیروی هوایی چین برای دومین بار در دو روز متوالی ده‌ها جنگنده را در مرز منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان به پرواز درآورد. 

این وزارتخانه اعلام کرد 39 جنگنده چینی در دوم اکتبر (شنبه) برای دومین روز متوالی بعد از پرواز 38 جنگنده در روز قبل آن، در منطقه مذکور به پرواز درآمدند. 

طبق این گزارش، دو سری پرواز توسط نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق چین در روز شنبه انجام شد، یکی در روز و دیگری در شب همانند اول اکتبر (جمعه). 

سو تسنگ-چانگ، نخست‌وزیر تایوان این پروازها را اقدامات وحشیانه توصیف کرد و گفت صلح منطقه‌ای را به خطر می‌اندازد.

این پروازها بعد از آن صورت گرفت که کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع ایالات متحده نگرانی‌ها در خصوص حمله احتمالی چین به جزیره خودگردان تایوان را رد کرد. هیکس همچنین گفت که در صورت وقوع چنین حمله‌ای، ایالات متحده خود را وارد درگیری می‌کند. وی مدعی شد: ما توانایی قابل ملاحظه‌ای در منطقه داریم تا بتوانیم چنین پتانسیلی را از بین ببریم. البته روابط خوبی با تایوان داریم. ما تعهداتی با تایوان داریم که از دهه 1970 پایدار است.

مرتبط:

ویدئو عجیب از هجوم مردم در چین برای خرید آیفون ۱۳ +ویدئو، عکس
آمریکا از چین خواست تا خرید نفت از ایران را کاهش دهد
پیش بینی افزایش قیمت مواد غذایی در جهان به دلیل وضعیت بحرانی در چین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک