17:45 19 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 43

ممکن است قیمت جهانی مواد غذایی در جهان به دلیل مشکلات چین در برداشت محصولات کشاورزی افزایش یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، پیش بینی می شود که بحران شدید  انرژی در چین چشم اندازهای رشد تولید را تضعیف کند که می تواند باعث افزایش دوباره قیمت ها شود. استانهای شمال شرقی از جمله جیلین، لیائونینگ و هیلونگ جیانگ که تقریبا نیمی از ذرت و سویای چین در آنها  کشت می شود،  از جمله مناطقی هستند که از کمبود برق در این کشور بیشتر آسیب دیده اند.

جمهوری خلق چین پس از درخواست برخی از موسسات  زراعی برای توقف یا کاهش تولید به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، امسال با مشکل تبدیل برداشت محصولات کشاورزی مواجه خواهد شد. در طول یک سال گذشته، این کشور به دلیل کمبود داخلی مقدار بی سابقه ای از محصولات کشاورزی را وارد کرده که باعث افزایش قیمت مواد غذایی شده است.

چندین شرکت به حاطر موارد قطع طولانی برق ژنراتورهای پشتیبان خریداری کرده اند. برای خشک کردن محصولات زراعی، فرایند مهم قبل از ذخیره سازی و فروش آنها به برق نیاز است. بلومبرگ خاطرنشان می سازد اگر ذرت و بادام زمینی به موقع پردازش نشوند، کیفیت آنها پایین می آید.

شرایط نامساعد آب و هوایی، افزایش تقاضا و محدودیت های شدید در استفاده از زغال سنگ چین را به کمبود فاجعه بار برق رسانده است. در این رابطه اختلال در تولید و زنجیره صادرات مواد غذایی می تواند اقتصاد جهانی را تهدید کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک