06:33 24 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

ژنرال میلی و مکنزی به بایدن توصیه کرده بودند تا 2500 سرباز را در افغانستان نگه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هیل، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: ایالات متحده از خروج همه نیروهای خود از افغانستان پشیمان است.

وی در جلسه کنگره، ارتش جنگ 20 ساله در افغانستان را که منجر به کشته شدن 2461 آمریکایی شد شکست استراتژیک خواند. به گفته مارک میلی، او و رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده، ژنرال مک کنزی، در ابتدا به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد دادند که همه نیروهای خود را خارج نکرده و چند هزار سرباز را نگه دارد تا از تصرف احتمالی قدرت در کابل توسط طالبان جلوگیری شود (طالبان جنبش تروریستی بوده و در روسیه ممنوع است)، اما بایدن این توصیه را نادیده گرفت.

به گفته ژنرال مارک میلی، پنتاگون باید حدود 2500 سرباز در افغانستان مستقر می کرد. میلی خواست از آنچه اتفاق افتاده درس گرفته شود.

طالبان در پانزدهم اوت پس از خروج بخش عمده ای از نیروهای آمریکایی از افغانستان در کابل به قدرت رسیدند. ارتش آمریکا تا 31 آگوست به طور کامل از این کشور خارج شده بود. جو بایدن توضیح داد که از آنچه در افغانستان اتفاق می افتد ناراحت است اما از خروج نیروهای خود پشیمان نیست، زیرا حضور بیشتر نیروهای آمریکایی در این کشور ممکن است با تلفات سنگین مواجه شود.

 

مرتبط:

جو بایدن متهم به فرار مالیاتی شد
هیل: بایدن جهان را خطرناک تر کرده است
کنگره خواستار توضیح دولت بایدن درباره برنامه برای استفاده از پایگاه‌های روسیه شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک