17:46 19 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

کره شمالی انجام موفقیت آمیز آزمایش موشک جدید هایپرسونیک "هواسونگ -8" را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های دولتی کره شمالی گزارش دادند که پیونگ یانگ یک موشک هایپرسونیک تازه توسعه یافته را در سواحل شرقی خود شلیک کرده است و اعلام کرد آزمایش افتتاحیه این سیستم با موفقیت انجام شد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از ستاد مشترک ارتش کره جنوبی پیشتر پرتاب یک موشک کوتاه برد ناشناس را روز سه شنبه تأیید کرده بود. این موشک در ساعت 6:40 صبح به وقت محلی از موپیونگ ری در استان جاگانگ شلیک شد و در دریای شرقی فرود آمد. ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد که سئول در همکاری با جامعه اطلاعاتی امریکا مشغول تجزیه و تحلیل این آزمایش موشکی کره شمالی است.

کیم سونگ، نماینده کره شمالی در سازمان ملل، روز دوشنبه در مجمع عمومی این سازمان اعلام کرد کشورش از حق مشروع برای آزمایش تسلیحاتی و تقویت توان دفاعی اش برخوردار است.

کره شمالی در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده، اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در واکنش به آزمایش‌های گذشته موشکی کره شمالی گفته بود، اقدام پیونگ یانگ برای آزمایش موشک نشان می‌دهد که دولت این کشور تغییر چندانی نکرده است.

مرتبط:

کره شمالی تأسیسات تولید اورانیوم غنی شده خود را گسترش می دهد
کره شمالی اعلام پایان جنگ در شبه جزیره کره را زودهنگام خواند
گمانه‌زنی‌ها در خصوص آزمایش نوع جدیدی از سلاح در کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک