12:24 21 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 72

سازمان بهداشت جهانی خواستار توزیع عادلانه داروی کووید-19 شد.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان بهداشت جهانی(WHO) رسماً "کاسیریوی مب" (casirivimab) و "ایمدوی مب" (imdevimab) را برای درمان موارد خفیف کووید-19 یا در بیمارانی که آنتی بادی ندارند و دچار نوع شدید کووید-19 شده اند توصیه کرد.

سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای اعلام کرد: "WHO از شرکتهای تولیدی و دولتها می خواهد تا هزینه بالا و تولید محدود ترکیبی از آنتی بادی های مصنوعی را حل کنند و از کنترل مناسب و ایمن دارو اطمینان حاصل کنند".

مذاکرات با شرکت داروسازی "روش" برای تولید دارو با قیمت پایین تر و توزیع عادلانه آن در تمام مناطق به ویژه در کشورهای کم درآمد و متوسط در جریان است. سازمان جهانی جهانی نیز در حال بحث در مورد امکان عرضه این دارو از طریق کانال های یونیسف است.

به موازات آن، WHO برای تولیدکنندگانی که ممکن است بخواهند محصولات خود را برای بررسی صلاحیت اولیه ارسال کنند، فراخوان داده که این امر باعث افزایش تولید و در نتیجه دسترسی بیشتر به درمان می شود.

بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان بهداشت جهانی، این سازمان همچنین خواستار به اشتراک گذاشتن فناوری تولید این داروها بین شرکت های مشابه دارویی شد تا بیماران بیشتری از این شیوه درمان بهره مند شوند.

مرتبط:

خبر خوش سازمان بهداشت جهانی درباره سویه آفریقایی کرونا
سازمان بهداشت جهانی از دلایل ظهور گونه های فوق خطرناک کرونا گفت
اعلام نظر سازمان جهانی بهداشت درباره تغییر دز دوم واکسن و واکسیناسیون زنان باردار
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک