07:25 24 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

پزشکان متوجه آلوده شدن جمع بزرگی از کودکان در سراسر جهان به ویروس سینسیتیال تنفسی (RSV) که باعث بیماری های دستگاه تنفسی می شود، شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، پزشکان ایالات متحده، انگلستان، سوئیس و ژاپن اعلام کردند که متوجه آلوده شدن جمع بزرگی از کودکان در سراسر جهان به ویروس سینسیتیال تنفسی (RSV) که باعث بیماری های دستگاه تنفسی می شود، شده اند.

به گفته رابیا آقا، رئیس بخش بیماریهای عفونی کودکان در بیمارستان نیویورک در ایالات متحده، موارد عفونت نوزادان و کودکان با ویروس جدید در ماه آوریل رخ داد، پس از آن بخش مراقبت های ویژه در مدت زمان کوتاهی شلوغ و پرازدحام شد.

به گفته دانشمندان، همه گیری ویروس کرونا بر شیوع ویروس سینسیتیال تأثیر گذاشته است و به دلیل اقدامات قرنطینه، کودکان در برابر این ویروس ایمنی ندارند. این افزایش شدید پس از کاهش اقدامات کروناویروس صورت گرفت. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، این ویروس در اکثر کودکان خفیف است - مانند سرماخوردگی با آبریزش بینی و سرفه. اما در برخی موارد، می تواند باعث برونشیولیت، التهاب قسمت پایینی ریه ها شود.

اپیدمی عفونت‌های تنفسی با این ویروس در پائیز، زمستان و بهار دیده شده و معمولاً طی یک اپیدمی، نیمی از کودکان در معرض خطر مبتلا می‌شوند. در بزرگسالان، عفونت حاصله، سندرمی شبیه سرماخوردگی با علائم آبریزش بینی، گلودرد، سرفه و در بعضی موارد، بیحالی، سردرد و تب ایجاد می‌کند.

مرتبط:

سازمان بهداشت جهانی: شیوع ویروس کرونا به قله خود رسیده است
شناسایی کانون جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین
ویژگی های سندروم بعد از نوع دلتا ویروس کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک