23:57 27 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 15

شمیمه بیگم امروز اظهار کرد که در تلاش برای کسب دوباره تابعیت خود حاضر است در دادگاه انگلیس حاضر شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، شمیمه بیگم ملقب به عروس داعش، که پس از پیوستن به این گروهک تروریستی تابعیت بریتانیایی خود را از دست داده بود امروز چهارشنبه ادعا کرد، که آماده است در دادگاه حاضر شده و بیگناهی خود را در پرونده اتهامات تروریستی اش اثبات کند.

به گزارش یورونیوز، با این حال وزارت خارجه انگلیس در سال ۲۰۱۹ این درخواست را رد و اعلام کرد که شهروندی بریتانیایی وی لغو شده است.

این در حالیست که دادگاه عالی انگلیس چند ماه پیش درخواست لندن مبنی بر ابطال فرجام خواهی پیشین برای بازگشت "شمیمه بیگم" به این کشور و پیگیری روند حقوقی شهروندی وی را مورد تأیید قرار داد.

گفتنی است که ۳ دانش آموز دختر انگلیسی به نام "خدیجه سلطانه" ۱۶ ساله، "شمیمه بیگم" ۱۵ ساله و "امیره" ۱۵ ساله در روز ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی منزل خود را در شرق لندن ترک کردند و با سفر هوایی از طریق استانبول ترکیه، عازم سوریه شدند.

فرار این ۳ دختر انگلیسی آسیب بزرگی به جامعه انگلیس وارد کرد و در ماه‌ های بعد از فرار آنها نیز اخباری مبنی بر ازدواج آنها با عناصر تروریستی داعش منتشر شد.

در همین رابطه، ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۸ وزیر خارجه بنگلادش اعلام کرده بود: شمیمه بیگم (عروس داعش) به علت مشارکت در تروریسم، در صورت تحویل به این کشور با مجازات اعدام با چوبه دار مواجه خواهد شد.

وزیر خارجه بنگلادش افزود: ما قانونی ساده در خصوص هر فردی که دست داشتن وی در تروریسم ثابت شود داریم و آن هم مجازات اعدام است. شمیمه بیگم شهروندی بنگلادشی نیست و درخواست تابعیت این کشور را نیز نکرده و مانند مادرش متولد انگلیس است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک