21:42 22 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 72

پارلمان اتحادیه اروپا با صدور قطعنامه‌ای خواستار دعوت احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی، به اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، پارلمان اتحادیه اروپا با صدور قطعنامه‌ 36 ماده‌ای خواستار دعوت احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان به اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا شد.

در مقدمه این قطع‌نامه آمده است که پاکستان توسط نیروهای ویژه و پشتیبانی هوایی، به طالبان در جنگ علیه نیروهای مقاومت ملی در پنجشیر کمک کرده است. گفته شده که پاکستان سال‌ها است، به عنوان پناه‌گاه امن برای طالبان عمل کرده است. پس از سقوط کابل پایتخت افغانستان، احمد مسعود و تعدادی از فرماندهان وابسته به او برای دفاع از ولایت پنجشیر در آنجا مستقر شدند و در برابر گروه طالبان به مقاومت پرداختند.

هر چند در نخست، تلاش‌هایی برای حل مسالمت آمیز موضوع پنجشیر صورت گرفت اما دیدارهای طالبان با مسئولین جبهه مقاومت ملی افغانستان بی‌نتیجه ماند و در نهایت طالبان طی چند روز مقام ولایت و فرماندهی آن را تصرف کردند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی و معاون وزارت و اطلاعات و فرهنگ طالبان اعلام کرد که با تصرف پنجشیر جنگ در افغانستان پایان یافته است. اما جبهه مقاومت ادعا می‌کند که مقاومت پایان نیافته بلکه تازه آغاز شده است.

مرتبط:

سفیر افغانستان: طالبان قصد ترور "احمد مسعود" را دارد
احمد مسعود: برای تحقق صلح در افغانستان حاضرم از خون پدرم بگذرم
فراخوان احمد مسعود برای قیام ملی علیه طالبان + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک