21:44 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 72

رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (پنج‌شنبه) ضمن اعلام اینکه پیونگ‌یانگ هفتاد و سومین سالروز تاسیس این کشور را با یک رژه نظامی شبانه با حضور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جشن گرفت، تصاویری را از رژه نیروها در حالی که لباس‌های ضد گاز نارنجی‌رنگ به تن داشتند و خبری از موشک‌های بالستیک نبود، منتشر کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA اطلاع داد، نیروهای شبه‌نظامی و امنیت عمومی کره شمالی نیمه شب چهارشنبه با به تن داشتن لباس‌های محافظ ضد گاز نارنجی رنگ رژه‌ای را در میدان کیم ایل سونگ واقع در پیونگ‌یانگ آغاز کردند و کیم جونگ اون، نیز در این رویداد حضور داشت.

​روزنامه رودونگ سینمون متعلق به حزب حاکم کارگران تصاویری را از مردم در لباس‌های محافظ ضد گاز نارنجی رنگ با ماسک‌های شیمیایی به نشانه رعایت پروتکل‌های مربوط به ویروس کرونا و نیروهایی که تفنگ در دست داشتند و تعدادی موشک‌اندازهای چند منظوره که در حرکت بودند، منتشر کرد.

اما برخلاف اکتبر سال گذشته که در آن کره شمالی مانور نظامی را برگزار کرد و موشک‌های بالستیک قاره‌پیمایی را به نمایش گذاشت، امسال خبری از موشک نبود و در گزارش‌های منتشر شده نیز به آنها اشاره‌ای نشده بود و کیم جونگ اون نیز هیچ سخنرانی انجام نداد.

خبرگزاری KCNA در این گزارش اعلام کرد: وزارت بهداشت و نهادهای مربوط به پیشگیری از پاندمی برای نشان دادن مزایای این سیستم سوسیالیستی به جهانیان سرشار از شور و اشتیاق بودند، در حالی که با جدیت از امنیت کشور و مردمش در برابر این پاندمی جهانی حفاظت می‌کردند.

کره شمالی تاکنون هیچ مورد ابتلا به کووید ۱۹ را تایید نکرده اما مرزهای خود را بسته و اقدامات پیشگیرانه سفت و سختی را برای جلوگیری از شیوع این ویروس اعمال کرده است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک