23:30 28 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 07

دختربچه نه ماهه ای که به همراه پدرش از افغانستان خارج شده بود، اندکی پس از ورود به آمریکا فوت کرد. به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شبکه تلویزیونی CBS News منتشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس اطلاعات این شبکه تلویزیونی آمریکایی ، کودک و پدر و مادرش ابتدا به آلمان منتقل شدند و سپس با هواپیمای ترابری نظامی "بوئینگ C-17" به ایالات متحده رفتند. در حین پرواز ، دختر بیهوش شد و  پس از فرود در فرودگاه فیلادلفیا به بیمارستان منتقل گردیده  اما به زودی فوت کرد. خاطرنشان می شود که این اولین مرگ در بین پناهجویان افغان است که پس از تصرف افغانستان توسط جنبش رادیکال طالبان (ممنوع در روسیه) وارد ایالات متحده شدند.

پیشتر نشریه  پولیتیکو با استناد به منابع ریاست جمهوری ، وزارت دفاع و کنگره آمریکا گفته بود که مقامات آمریکایی عملیات مخفیانه ای را در افغانستان انجام داده اند که طی آن توانسته اند صدها تن از شهروندان ایالات متحده و نیروهای ویژه افغانی همکار خود از طریق.پایگاه سیا واقع در این کشور را تخلیه کنند. به نوشته نشریه پولیتیکو ، این عملیات طی چند هفته در ماه اوت انجام شد و در آن افسران سیا ، دیپلمات ها و نمایندگان فرماندهی عملیات ویژه آمریکا شرکت داشتند.

ژنرال کنت مکنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده (USCENTCOM) اعلام کرد که ایالات متحده عملیات تخلیه افراد از افغانستان را به پایان رسانده است. بعداً معلوم شد که ارتش آمریکا با طالبان یک قرارداد محرمانه بسته است - آنها گروه های شهروندان آمریکایی را برای تخلیه  تا  دروازه های "مخفی" فرودگاه کابل همراهی می کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک