20:58 20 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

اقلیم شناسان روس از دو برابر شدن ناهنجاری های طبیعی خطرناک در قرن 21 خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، فیزیکدان روس آکادمی علوم روسیه از دو برابر شدن ناهنجاری های مخرب طبیعی در قرن جاری خبر داد. ولادیمیر سمیونوف، دکترای علوم فیزیک و ریاضی و معاون موسسه فیزیک جوی آکادمی علوم روسیه و الکسی کوکورین، مدیر برنامه آب و هوا در صندوق جهانی حیات وحش، در مورد روندهای هشداردهنده تغییرات آب و هوا صحبت کردند.

به گفته کارشناسان تا پایان قرن 21، بشریت با افزایش رخدادهای ناگوار به دلیل افزایش میانگین دمای کره زمین تهدید می شود. از دهه 2000 ، تعداد خطرات طبیعی در روسیه دو برابر شده است و این رشد در 20 تا 30 سال آینده ادامه خواهد داشت. سمنوف پیش بینی کرد که به دلیل بدتر شدن گرما ، فاجعه های بیشتری در جهان رخ خواهد داد.

فرضیات این دانشمند تا حدی توسط آلکسی کوکورین اقلیم شناس تأیید شد. کوکورین افزود: "وقتی گرم شدن کره زمین به 2-2.5 درجه برسد، هر سه تا پنج سال یکبار پدیده های خطرناک هواشناسی رخ می دهد." در یک سناریوی بدبینانه تر، اگر گرمایش زمین به چهار درجه برسد، تا پایان قرن، گرما تقریباً هر سال زمین را فرا می گیرد: تاندرا هشت برابر بیشتر می سوزد، برخی مناطق برای کشاورزی نامناسب می شوند که به نوبه خود مهاجرت میلیاردها نفر را برانگیزد .

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک