22:02 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 62

سفیر چین در آمریکا اظهار داشت که بر خلاف جماهیر شوروی، کشورش خواستار تقویت ارتباطات با آمریکاست.

به گزارش اسپوتنیک، کین گانگ، سفیر چین در آمریکا اظهار داشت: سیاست افراطی دولت پیشین آمریکا نسبت به چین باعث لطمه جدی به روابطمان شده و این اوضاع نه تنها تغییری نکرده بلکه ادامه پیدا کرده است.

کین گانگ در رویدادی به میزبانی کمیته ملی روابط آمریکا-چین و با حضور هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، گفت: چین جماهیر شوروی نیست. فروپاشی جماهیر شوروی به دست خودشان و به خاطر اقداماتشان صورت گرفت. فساد و رقابت نظامی ناپایدار جماهیر شوروی را محکوم به شکست و فروپاشی کرد.

وی افزود: چین از تاریخ درس گرفته و راه متفاوتی را پیش گرفته است. چین به رغم فروپاشی ائتلاف چین-جماهیر شوروی در دهه ۱۹۶۰ میلادی به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده و بر کمبودهای مواد غذایی و قحطی غلبه کرده و به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است.

کین گانگ تصریح کرد: ما از همه این تلاطم‌ها عبور کرده‌ایم. امروز هنگامی که آمریکا استفاده از قدرت دولتی برای به زانو درآوردن هوآوی را انتخاب می‌کند، تنها باعث می‌شود که نه تنها کمپانی بزرک هوآوی سقوط نکند بلکه کمپانی‌های بیشتری مشابه هوآوی به وجود آیند.

سفیر چین در آمریکا بیان داشت: بر خلاف خصومت دائمی میان آمریکا و جماهیر شوروی، چین خواستار تقویت ارتباطات با آمریکا میان وزارتخانه‌های امورخارجه، اقتصاد، دارایی، پلیس و ارتش و بازسازی مکانیسم گفت‌وگو است. تنها با درک تمایلات سیاسی یکدیگر می توانیم اختلافات را به شیوه‌ای سازنده مدیریت و رفع کنیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک