16:17 18 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 322

یوری آنوشکو، مدیر کل شرکت روسی RTI Systems در همایش فناوری نظامی "آرمیا 2021" اظهار داشت رادارهای دوربین روسی "کانتینر" جنگنده های رادارگریز آمریکایی F-35 و سایر هواپیماهای هواپیماهای رادارگریز را با استفاده از طول موج های مشخص ردیابی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، یوری آنوشکو افزود: بر این اساس ، با آگاهی از محل استقرار F-35 و اطلاع از پرواز آنها از طریق منابع آزاد می توانیم  با اطمینان بگوییم که آنها را دیدیم و همراه آنها بودیم.

آنوشکو توضیح داد که ایستگاه رادار دوربین در محدوده به اصطلاح  امواج کوتاه کار می کند که طول این امواج  از دهها تا صدها متر متغیر است. در این حالت، اثر حاصل از استفاده از پوشش های جاذب رادیویی و شکل خود هواپیما دیگر موثر نخواهد بود.

این متخصص خاطرنشان کرد: بر این اساس برای ایستگاه رادار دوربین، استفاده از فناوری مخفی کاری استلس دیگر مانعی برای تشخیص نیست.

به گفته آنوشکو ، فناوری استلس می تواند احتمال تشخیص هواپیما در محدوده طول موج معینی را کاهش دهد و قاعدتاً بر محدوده چنان طول موج هایی متمرکز است که در آنها  رادارهای هواپیماهای دیگر و رادارهای سیستم های موشکی ضد هوایی کار می کنند. آخر رادارهای هوایی هواپیماهای جنگی مدرن عمدتا در محدوده طول موج چند سانتی متری عمل می کنند.

 

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک