14:28 17 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 34

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا معتقد است که جو بایدن، رهبر فعلی این کشور باید بخاطر نحوه خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان از آمریکایی ها عذرخواهی کند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در بیانیه ترامپ که عصر جمعه منتشر شد ، بیان شده است.

ترامپ گفت: "جو بایدن که اجازه داد سربازان قبل از خروج غیرنظامیان از افغانستان خارج شوند و تجهیزات نظامی به ارزش 85 میلیارد دلار به دست طالبان بیفت، باید از مردم آمریکا عذرخواهی کند " به گفته رئیس جمهور سابق آمریکا ، در دولت او ، خروج نیروهای آمریکایی به فاجعه تبدیل نمی شد.

ترامپ روز سه شنبه در شبکه فاکس نیوز گفت خروج آمریکا از افغانستان به رهبری بایدن "بزرگترین تحقیر آمریکا" است. رهبر سابق آمریکا گفت: "این چنان پدیده ای است که بر روابط [بین المللی] ما در سالها و دهه های آینده تأثیر خواهد گذاشت."

15 اوت ، ن مقامات جنبش طالبان تصرف قدرت در افغانستان را اعلام کردند. این امر پس از ورود طالبان به پایتخت این کشور، کابل اتفاق افتاد. در همان روز اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان این کشور را ترک کرد. رهبری افغانستان بر عهده یک شورای موقت گذاشته شده که قرار است بزودی قدرت را به طالبان واگذار کند. به دنبال آن هزاران شهروند افغان به فرودگاه بین المللی کابل رفتند تا از این کشور فرار کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک