02:28 29 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

دبیرکل ناتو: سازمان ماموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رساند.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در پی ویدئو کنفرانس وزرای خارجه اتحادیه گفت که ناتو ماموریت خود را در افغانستان به پایان رسانده است، متحدان اکنون فقط در خاک فرودگاه کابل هستند.

وی گفت: " ناتو مأموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رسانده است. هم پیمانان اکنون در فرودگاه هستند. کشورهای مختلف تمام تلاش خود را برای عقب نشینی همه نیروها و بازگرداندن همه تجهیزات انجام داده‌اند."

استولتنبرگ توضیح داد که هر کشوری مسئول تسلیحات و تجهیزات تحویل داده شده به افغانستان است. دبیرکل در پاسخ به این سال که پس از اتمام ماموریت در افغانستان چه اتفاقی برای تجهیزات می افتد، گفت: "چیزهایی از بین رفتند. اما چیزهایی هم باقی ماند."

"تعدادی از کشورهای متحد در نشست امروز با پیشنهاد میزبانی از افغان ها حاضر شدند. اگر ما بتوانیم آنها را خارج کنیم، کشورهایی هستند که آماده پذیرش موقت یا دائمی آنها هستند. آنها همچنین آمادگی خود را برای ارسال هواپیما برای این امر را اعلام کردند."

وی گفت: "به رسمیت شناختن دیپلماتیک مقامات جدید بستگی به اقدامات آینده آنها دارد، اما حفظ ارتباطات فعلی در محل مهم است، برخی از متحدان ما این کار را انجام می دهند."

استولتنبرگ توضیح داد که چنین تماس هایی برای مثال برای سازماندهی حرکت مردم به فرودگاه کابل و نظارت کلی بر وضعیت مفید است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک