11:42 23 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 05

وزارت دفاع ارمنستان در وب سایت رسمی خود از گلوله باران قسمت شمال شرقی مرز این کشور از سوی نیروهای مسلح آذربایجان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، در پیام منتشره آمده است: " 13 اوت ، از ساعت 22.00 تا 22.40 (22.30- 23.10 به وقت تهران) ، یگان های نیروهای مسلح آذربایجان مواضع ارمنستان در بخش گغارکونیک در مرز ارمنستان و آذربایجان را با سلاح های دارای کالیبرهای مختلف گلوله باران کردند."

وزارت دفاع ارمنستان تصریح کرد که جمعه شب وضعیت در مرز نسبتاً با ثبات  بود. اضافه می شود که با اقدامات متقابل به گلوله باران آذربایجانی ها پاسخ داده شده است.

خاطرنشان می شود هیچگونه تلفات از طرف ارمنی وجود ندارد.

تیراندازی در مرز ارمنستان و آذربایجان در 28 ژوئیه از سر گرفته شد. باکو  اعلام کرد که ارمنستان توافق آتش بس را نقض کرده است. ایروان از کشته شدن سه سرباز ارمنی و زخمی شدن پنج نفر دیگر در جریان تیراندازی در مرز خود با آذربایجان در منطقه گغارکونیک خبر داد. بعداً طرفین تایید کردند که به  توافق درباره آتش بس دست یافته اند.

به گفته وزارت دفاع ارمنستان ، این توافق با وساطت نیروهای حافظ صلح روسیه حاصل شد. پیش از آن  وضعیت در مرز بین آذربایجان و ارمنستان در ماه مه متشنج شده بود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک