12:32 22 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 193

ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه از الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان درخواست می کند تا پس از اظهارات یک دیپلمات آذربایجانی که این سیاستمدار آنرا توهین به همه شهروندان روسیه می داند، علیه وی پرونده کیفری تشکیل شود.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر ژیرینوفسکی این مطلب را در کانال SolovyovLive  در یوتیوب اعلام کرد.

پیش از این ، ویدئویی در شبکه های اجتماعی ظاهر شده بود  که در آن مردی که خود را اسفندیار وهاب زاده سفیر سابق جمهوری آذربایجان در بلاروس ، مولداوی و پاکستان معرفی کرد  با توهین به ژیرینوفسکی و "ملت روسیه" از  کلمات "خوک"، "خر" و دیگر کلمات از این قبیل استفاده می کند.

ژیرینوفسکی گفت: "ما نامه ای حاوی درخواست تشکیل پرونده کیفری در محل برای رئیس جمهورآذربایجان  ارسال می کنیم زیرا همه اینها توهین است <...> این کار وحشتناک و قرون وسطایی است. حتی در بین مردم عادی دیگر از چنین کلماتی استفاده نمی شود اما این آدم پروفسور و  استاد دانشگاه است".

این سیاستمدار افزود که علی اف خود به دنبال مبارزه با چنین اظهاراتی است.

او همچنین به خاطر این واقعیت که وهاب زاده چنین کلمات توهین آمیزی بر زبان آورده، ابراز حیرت کرده و اظهار داشت که "این نفرت انباشته شده  در طی تمام سالهای حکومت شوروی است."

رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه گفت: "وهاب زاده (در زندگی خود) ناموفق بوده اما روسها مقصر هستند."

به گفته ژیرینوفسکی ، اکنون روند در مقابل هم قراردادن روسیه و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق جریان دارد و برنامه ریزی شده که پروژه ضدیت  روسیه را به آسیای مرکزی گسترش دهد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک