00:50 19 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

نماینده پارلمان اروپا امریکا را متهم به جاسوسی کرد و گفت: ایالات متحده چنین سیاستی را برای استخراج منافع تجاری، به ویژه در صنایع دفاعی دنبال می کند.

به گزارش اسپوتنیک، فیلیپ دی من نماینده بلژیک و نماینده گروه هویت و دموکراسی، ایالات متحده را متهم به جاسوسی از متحدان خود کرد.

دی من یادآور شد که در ماه ژوئن پارلمان اروپا در رابطه با "فعالیت های جاسوسی" سرویس های ویژه آمریکا در خاک اروپا از واشنگتن درخواست توضیح کرد.

به گفته وی، ایالات متحده چنین سیاستی را برای استخراج منافع تجاری، به ویژه در صنایع دفاعی دنبال می کند.

این نماینده پارلمان اروپا، در تعجب بود که آیا کمیسیون اروپا تحقیقات مفصلی در مورد گزارش های جاسوسی انجام داده است و آیا آسیب پذیرترین مناطق اتحادیه اروپا را برای چنین فعالیت هایی مشخص کرده است؟

وی افزود: اقدامات ضد جاسوسی در صلاحیت کشورهای عضو است. کمیسیون اروپا تا چه حد فعالیت های اطلاعاتی را بین کشورهای عضو هماهنگ می کند؟

روزنامه روزنامه ساوت گرمن در ۳۱ مه در مورد نظارت آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان نوشت: سرویس های اطلاعاتی دانمارک به آمریکایی ها دسترسی به یک ایستگاه ویژه در نزدیکی کپنهاگ را که از آنجا عملیات شنود انجام می شد، ارائه کردند؛ پس از آن، در مورد استراق سمع تلفن امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با استفاده از برنامه اسرائیلی پگاسوس گزارش شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک