12:41 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 130

ترکیه قدرت نظامی خود را افزایش داده و با این کار برای شرکای ناتو سیگنال ارسال می کند.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین بریملو، ستون نویس نشریه بیزینس اینسایدر نوشت: ترکیه در حال سرمایه گذاری در صنعت دفاعی و گسترش و تولید تجهیزات نظامی به منظور وابستگی کمتر به شرکای اتحاد آتلانتیک شمالی، دور زدن تحریم های اعمال شده علیه آنکارا و در نتیجه ارسال "سیگنال" به متحدان ناتو است.

در ماه ژوئن، نیروی دریایی ترکیه موشک کروز ضد کشتی "آتماکا" را آزمایش کرد. "آتماکا" جایگزین موشک های ضد کشتی "هارپون" ساخت آمریکا برای ارتش ترکیه خواهد شد.

در سال های اخیر، آنکارا تلاش های خود را برای تولید سلاح افزایش داده است: توپ، موشک، تانک و کشتی های جنگی. نویسنده خاطرنشان می کند که این امر به خودکفایی بیشتر در صنایع دفاعی منجر شده و همچنین ترکیه را به صادرکننده سلاح تبدیل کرده است.

ترکیه از مدت ها پیش دارای پایگاه نظامی و صنعتی بزرگ و نسبتاً قدرتمندی بوده است که به آن اجازه می دهد سلاح های مختلف پیاده نظام را تحت مجوز تولیدکنندگان خارجی تولید کند. ترکیه یکی از چندین کشوری است که مجوز مونتاژ جنگنده های اف-16 را دارد.

به گفته این ستون نویس، آنکارا به دلیل تحریم هایی که شرکایش در اتحاد آتلانتیک شمالی علیه آن اعمال کرده اند، بر توسعه تجهیزات نظامی خود تمرکز کرده است. علاوه بر این، به گفته بریملو، ترکیه به دلیل وجود کشور بسیار قوی تر در همسایگی خود - روسیه، که نفوذ خود را در دریای سیاه اعلام کرده است، توانایی های ارتش را افزایش می دهد. در این مقاله آمده است که واشنگتن آنکارا را از برنامه تولید جنگنده های نسل پنجم F-35 حذف کرد و برلین تمایلی به نوسازی تانک های لئوپارد 2 ترکیه ندارد. اختلافات ترکیه با همسایگان و متحدان ناتو، این کشور را بر آن داشت که برای برخی از مشکلات مربوط به مجتمع نظامی-صنعتی راه حل های ترکیه ای پیدا کند.

مرتبط:

مقام ایرانی: هفته آینده یک میلیون سرم تزریقی از هند و ترکیه وارد کشور می شود
واژگونی اتوبوس در ترکیه ۱۴ کشته برجای گذاشت
ضربه آتش سوزی به اقتصاد ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک