13:22 26 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

زمین لرزه‌ ای به قدرت ۶ ریشتر همراه با چندین پس‌ لرزه قوی، ساحل شرقی ژاپن را لرزاند، که که لرزش آن در توکیو حس شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از راشا تودی، زمین لرزه ای به بزرگی ۶ در مقیاس ریشتر ساحل شرقی ژاپن را لرزاند که لرزش آن توکیو پایتخت این کشور که ۲۰۰ کیلومتر از کانون زلزله فاصله دارد را به تکاپو انداخت.

طبق گفته خبرنگارانی که برای پوشش اخبار المپیک ۲۰۲۰ به این شهر سفر کرده‌اند، لرزش‌های ناشی از این زلزله در توکیو کاملاً احساس شد.

سازمان هواشناسی ژاپن اعلام کرد که زلزله در ساعت ۵:۳۰ دقیقه (به وقت محلی) بامداد امروز چهارشنبه در استان "ایباراکی" در عمق ۴۰ کیلومتری زمین رخ داده است. همچنین پس لرزه‌ های متعددی نیز ثبت شده است که قوی‌ ترین آنها به بزرگی ۵.۶ ریشتر بوده است. این سازمان همچنین اعلام کرد که خطر وقوع سونامی وجود ندارد.

استان ایباراکی در ۸۳ کیلومتری شمال شرقی ژاپن واقع شده است و این در حالی است که مرکز این زمین لرزه در فاصله نسبتاً کمی از ساحل قرار دارد.

هیچ گونه خسارت یا جراحت مرتبط با این زمین لرزه و یا حتی خطر وقوع سونامی گزارش نشده است و به نظر می‌ رسد که این زمین لرزه خطری متوجه بازی‌ های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در حال برگزاری است، نمی‌کند. بازی‌ های المپیک توکیو تا ۸ آگوست ادامه خواهند داشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک