01:54 29 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 44

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای از درگیری مرزی با ارمنستان در نخجوان اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اعلام کرد: در دوم آگوست، ساعت ۰۳:۲۷ صبح به وقت محلی واحدهای نیروهای مسلح ارمنستان با استفاده از سلاح‌ های سبک مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در منطقه حیدرآباد واقع در جمهوری خودمختار نخجوان هدف قرار دادند.

در این بیانیه جزئیاتی درباره میزان تلفات این درگیری و تیراندازی مرزی منتشر نشده است.

جمهوری آذربایجان همچنین افزوده است که به حملات شب گذشته پاسخ داده است.

این دومین تنش مرزی پی در پی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان طی امروز و دیروز در منطقه نخجوان است.

روز گذشته نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود، که واحدهای نیروهای نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای "آرازدین" در ناحیه "ودی" به سمت مواضع نیروهای ارتش آذربایجان در ناحیه‌ ای در منطقه خودمختار نخجوان تیراندازی کرده اند.

در حالیکه منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.

گفتنی است، در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دو طرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.

با این حال، تلاش‌ های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر ۲۰۲۰ به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را تبادل کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک