21:08 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
48529

نخست وزیر پاکستان ترور سردار قاسم سلیمانی را بزرگترین اتفاق در تمام عمر خود نامیده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه "نیوز" پاکستان با استناد به بخش‌هایی از کتاب "من به تنهایی می‌توانم آن را برطرف کنم"، نوشته دو روزنامه نگار نشریه واشنگتن پست گزارش داد که دونالد ترامپ در روزهای اقامت در کاخ سفید زمستانی از فلوریدا با نخست وزیر پاکستان پس از عملیات ترور سردار قاسم سلیمانی سخن گفته است.

کارول لئونیگ و فیلیپ راکر به نقل از سخنان ترامپ در این گزارش آوردند: رئیس جمهوری وقت آمریکا ترور فرمانده ارشد جمهوری اسلامی ایران را یک اقدام شگفت انگیز دانست و در مصاحبه خود به گفت وگو با نخست وزیر پاکستان نیز اشاره کرده است. دونالد ترامپ افزود که با نخست وزیر پاکستان گفت وگو داشته و عمران‌خان به او گفته که ترور فرمانده ارشد ایرانی بزرگترین اتفاقی است که وی در تمام عمر خود آن را مشاهده کرده است.

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس و ابومهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد روز جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا و با پهپادهای پنتاگون ترور شدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این ترور روز ۱۸ دی ۱۳۹۸ دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه "عین‌الاسد" مقر نیروهای آمریکایی در استان "الانبار" عراق شلیک کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک