17:52 18 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 193

چین تحریم های تلافی جویانه ای را علیه ایالات متحده به دلیل مسئله هنگ کنگ اعمال کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس بیانیه وزارت خارجه چین که توسط رسانه های چینی منتشر شده است، چین در ارتباط با "اقدامات نادرست" آنها علیه هنگ کنگ، هفت مقام و سازمان سابق آمریکایی را تحریم می کند.

پیش از این، وزارت خزانه داری ایالات متحده توصیه‌هایی در مورد خطرات فزاینده برای شرکت های آمریکایی در ارتباط با اقدامات مقامات چین و رهبری هنگ کنگ صادر کرد، علاوه بر این هفت شهروند چینی را در لیست تحریم های مربوط به وضعیت اداری منطقه قرار داد.

در بیانیه آمده است: " در پاسخ به اقدامات اشتباه طرف آمریكایی، چین تصمیم گرفت تحریم های متقابل را اعمال كند. مطابق با قانون اقدامات ضد تحریم چین، چین هفت شخص و سازمان آمریكایی را تحریم می كند."

لیست تحریم ها شامل: ویلبر راس، وزیر بازرگانی سابق آمریكا، رئیس كمیسیون نظارت بر اقتصاد و امنیت كنگره آمریكا و چین كارولین بارتولومیو، مدیر سابق دفتر كمیته اجرایی كنگره آمریكا برای جاناتان استیورس، رئیس موسسه ملی دموکراتیک ایالات متحده، کیم دو یون، موسسه کامل بین المللی جمهوری خواه در هنگ کنگ آدام کینگ، مدیر گروه چین در دیده بان حقوق بشر، سوفی ریچاردسون و کمیته دموکراسی هنگ کنگ.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک