20:48 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 49

رئیس جمهوری آمریکا، در مورد تفاوت بین حملات سایبری منطقی روسیه و چین به ایالات متحده اظهار نظر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، درباره فرق بین حملات سایبری روسی و چینی علیه ایالات متحده اظهار داشت: پكن احتمالاً به هكرها كمک می كند و مانند مسكو فقط به آنها "پناه نمی دهد".

رئیس جمهور آمریكا در پاسخ به این سوال كه "اختلافات اصلی" بین حملات هكری را كه آمریكا روسیه و چین را مقصر می داند در چیست، گفت: از نظر من و من فردا صبح که گزارش اطلاعاتی مفصلی در مورد این موضوع دریافت خواهم کرد، دولت چین می تواند به آنها (هکرها) کمک کند، برخلاف دولت روسیه، که خود این کار را نمی کند، اما به کسانی که این کار را می کنند پناه می دهد. وی تأکید کرد که تحقیقات هنوز به پایان نرسیده است.

واشنگتن روز دوشنبه اعلام کرد، كه آمریكا، ناتو و اتحادیه اروپا مقامات چینی را به همكاری با هكرهای مزدور در قبال رفتارهای "غیرمسئولانه" پكن متهم می كنند.

چین قبلاً بارها ادعای حملات سایبری را رد کرده و از جامعه جهانی خواسته است تا برای مقابله با اقدامات ایالات متحده که امنیت سایبری جهانی را تهدید می کند و قوانین بین المللی را نقض می کند، با هم همکاری کنند.

غرب بارها روسیه را به مداخله در امور داخلی و حملات سایبری متهم کرده است. روسیه همه اتهامات را رد کرده و اظهار داشته، که کشورهای غربی هیچ مدرکی ارائه نمی دهند.

مسکو همچنین اظهار داشت که آماده گفتگو در مورد امنیت سایبری است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک