17:21 04 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 91

وزارت امور خارجه روسیه از ایالات متحده خواست تا به كوبایی‌ها فرصت تصمیم گیری درباره سرنوشت خود را بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه،  اظهار داشت که مسکو از واشنگتن می‌خواهد تا در امور داخلی كوبا دخالت نكند و به كوبایی‌ها فرصت تصمیم گیری درباره سرنوشت خود را بدهد.

در بیانیه‌ زاخاروا که در تارنمای وزارت خارجه روسیه منتشر شده، آمده است: "ما از واشنگتن می‌خواهیم که سرانجام، موضع معینی اتخاذ کند و استفاده از استاندارهای دوگانه را کنار گذاشته و بگذارد دولت ومردم کوبا خود اتفاقات اخیر را بررسی کرده و درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرند."

در ادامه این بیانیه آمده است: از ایالات متحده و پیروان آن عدم دخالت در امور یک کشور مستقل خواسته شده است و اگر واشنگتن واقعاً نگران اوضاع انسانی در کوبا است و می‌خواهد به طریقی به کوبایی‌های کمک کند، باید از خود شروع کند، با رفع محاصره (اقتصادی) که از ابتدا مخالفت جامعه جهانی را به همراه داشته است.

اعتراضات در کوبا از یکشنبه 11 ژوئیه آغاز شد. هزاران نفر که خواستار "برگزاری انتخابات آزاد" و حل مشکلات اجتماعی بودند، در آنها شرکت کردند. حامیان دولت فعلی  کوبا پس از فراخوان رئیس جمهور برای بیرون آمدن به خیابان‌ها و مقاومت در برابر تحریکات، راهپیمایی‌های خود را در شهرهای این کشور برگزار کردند. مقامات کوبا گفتند که ایالات متحده در پشت اعتراضات است اما واشنگتن این سخنان را رد کرده و آن را "یک اشتباه جدی" خواند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک