04:39 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

دانشمندان دانشگاه آلبرتا در کانادا دریافته اند که آسپرین و سایر داروهای ضد التهاب ممکن است در مبارزه با عوارض ویروس کرونا موثر باشد.

به گزاش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در مجله Emergent Materials، دانشمندان معتقدند که داروهای ضد التهاب در مراحل اولیه عفونت کووید 19 توصیه نمی شوند زیرا می توانند توانایی بدن در مبارزه با ویروس را مختل کنند. با این حال، بعداً هنگامی که یک واکنش التهابی جدی در بدن شروع می شود، این داروهای ضد التهاب می توانند کمک کنند. این داروها مانند آسپرین عوارض جانبی کمتری نسبت به رمدسیویر یا دگزامتازون دارند.

این مقاله همراه با آسپرین، پنج داروی دیگر را پیشنهاد می کند که می تواند برای درمان ضد ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد: فنوفیبرات برای کاهش کلسترول، فلوکونازول ضد قارچ، یک ماده ضد باکتری به نام ایزونیازید، مکمل غذایی رسوراترول و 2-متوکسیسترادیول، یک داروی تجربی که برای درمان سرطان پستان، سرطان تخمدان و آرتریت روماتوئید استفاده می شود.

اگرچه کووید 19، یک عفونت تنفسی است که ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد، اما به خوبی شناخته شده است که این یک بیماری چند عاملی است که سایر اعضای بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و با واکنش التهابی مضر ارتباط نزدیک دارد. بنابراین کووید 19 باعث ایجاد اختلال در مسیرهای متابولیکی اسید آراشیدونیک می شود، که تعادل بین ترکیبات پیش التهاب و ضد التهاب را مختل می کند.

مرتبط:

داروهای ضد التهاب به درمان کرونا کمک می کنند
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران
پنجمین محموله واکسن کرونا به ایران رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک