00:23 27 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 33

وزارت حمل و نقل آمریکا دستور ممنوعیت فروش بلیط برای سفرهای هوایی بین ایالات متحده و بلاروس را پس از فرود اجباری هواپیمای رایان‌ ایر در مینسک نهایی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، پس از آنکه وزارت خارجه آمریکا، تصمیم گرفت محدودیت سفر بین ایالات متحده و بلاروس را در پی فرود اضطراری هواپیمای رایان ایر در مینسک (پایتخت بلاروس) که در مسیر آتن به ویلنیوس بود اعمال کند؛ وزارت حمل و نقل آمریکا حکمی مبنی بر پیشنهاد ممنوعیت فروش بلیط هواپیما برای سفر به بلاروس و بالعکس پس از آن را منتشر کرد.

این دستور که بلافاصله اجرایی شد همچنین شامل سفرهای اینترلاین هم می‌ شود که بلیط آنها از طریق یک خط هوایی به فروش می‌ رسد که شامل پروازهای فعال در چندین خطوط هوایی است.

انجمن خلبان‌ های خطوط هوایی در اظهاراتی مکتوب حمایت قاطع خود را از این دستور اعلام و اضافه کرد: رهگیری بی دلیل و خشونت آمیز یک مسافر هواپیما بر فراز حریم هوایی بلاروس یک نقض آشکار الزامات و تعهدات بلاروس و برهم زننده هنجارهای مورد قبول بین‌ المللی است.

این انجمن همچنین به وزارت حمل و نقل آمریکا تاکید کرد تا مطمئن شود تمامی اقدامات لازم تحریمی به صورت کامل و نهایی علیه دولت بلاروس انجام می‌ شود تا این کشور بابت کاری که انجام داده، عذرخواهی کند و در ادامه بیانیه خود آورده است: باید پیامی ارسال شود که هرگونه اقدام تهاجمی علیه هواپیماهای غیرنظامی با واکنشی سریع و مناسب برای جلوگیری از رفتار مشابه توسط سایر عاملان احتمالی دولتی روبرو خواهد شد.

در ۲۳ مه سال جاری میلادی هواپیمای خطوط هوایی رایان ایر که در مسیر آتن به ویلنیوس بود، به دلیل پیامی از سوی کنترل کنندگان ترافیک در مینسک به زمین نشست. در میان مسافران، رومان پروتاسویچ بنیانگذار کانال تلگرامی مخالف بلاروس (Nexta) که در بلاروس به سازماندهی آشوب و دامن زدن به خصومت اجتماعی متهم شد، حضور داشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک