12:59 31 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 191

نشریه بلومبرگ اسامی کشورهایی را که بیشترین واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را داشته اند را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، امارات متحده عربی از نظر تعداد افراد واکسینه شده علیه ویروس کرونا، در مقام نخست جهان قرار دارد.

در این ارزیابی، واکسن هایی در نظر گرفته شده است که نیاز به تزریق دو دوز دارند. طبق گزارش بلومبرگ، 15.5 میلیون واکسیناسیون در امارات متحده عربی صورت گرفته است، 72.3 درصد از ساکنان این کشور واکسینه شده اند.

مقام دوم به جمهوری سیشل اختصاص یافت که این رقم 71.7٪ بود. حدود 100 هزار نفر در این منطقه واکسینه شده اند و بحرین در جایگاه سوم قرار دارد (2.07 میلیون واکسیناسیون، 69.7 درصد از ساکنان).

بلومبرگ تأکید می کند، علی رغم این واقعیت که امارات متحده عربی در واکسیناسیون مردم پیشتاز شده است، تعداد زیادی از موارد COVID-19 در آنجا ثبت شده است. از ماه مارس، روزانه حدود 2 هزار مورد در این کشور تأیید شده است.

هفته گذشته، ایالات متحده با اشاره به "سطح بسیار بالای" ویروس کرونا، از شهروندان خواست که به امارات متحده عربی سفر نکنند. عربستان سعودی نیز به طور موقت، سفر به این کشور را ممنوع کرده است. همچمین انگلستان از ابتدای سال جاری امارات متحده عربی را در فهرست "قرمز" خود قرار داده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک