06:34 25 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

دانشمند روسی بیماری را نام برد که احتمال ابتلا به ویروس کرونا را در کسانی که سابقه ابتلا به این نوع آلرژی ا دارند کاهش می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، موسی خایتوف ، مدیر انستیتوی ایمونولوژی اف ام بی آ در روسیه ، در سخنرانی گفت که بیماران مبتلا به آلرژی کمتر می توانند به کووید 19 مبتلا شوند، به همین علت دانشمندان فرضیه های مختلفی را بیان کرده اند.

خایتوف گفت: "حدود یک و نیم سال از آغاز همه گیری می گذرد، اما از همان ابتدا شواهدی وجود داشت که نشان می دهد بیماران مبتلا به آلرژی، به طور قابل توجهی به میزان کمتر به ویروس کرونا مبتلا می شوند."

وی خاطرنشان کرد که، طبق مطالعات خارجی، برای بیماران مبتلا به آسم برونش آلرژیک، ویروس کرونا عاملی نیست که خطر سیر شدید بیماری را افزایش دهد.

خایتوف تصریح کرد: "هنوز هم دشوار است که بگوییم این امر به چه چیزی مرتبط است، فرضیه های مختلفی بیان می شود ، اما آنها نیاز به تأیید دارند."

پیش از این، خایتوف به مبتلایان به آلرژی توصیه کرده بود که برای مقابله با ویروس کرونا،  حتماواکسینه شوند.

محققان انگلیسی قبلاً چهار علامت کووید را شناسایی کرده اند که بیشتر در بیماران واکسینه شده دیده می شود.

طبق مطالعه علائم اولیه برای بیمارانی که واکسینه شدند و به طور خفیف به کرونا مبتلا می شوند شامل سردرد ، آبریزش بینی می باشد. در صورت ابتلا به بیماری عطسه و گلودرد در بیمارانی که هر دو دوز واکسن را دریافت می کنند شایع است. کسانی که فقط دوز اول واکسن را دریافت کرده اند، علاوه بر چهار علامت ذکر شده، سرفه نیز دارند.

محققان تأکید کردند که این واکسن ها به طور  صد در صد در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند، اما به طور قابل توجهی خطر سیر شدید بیماری را کاهش می دهد. بنابراین علائم "سنتی" قبلی بیماری: از دست دادن بو، تنگی نفس و تب در بیماران واکسینه شده کاملا نادر است.

مرتبط:

در اروپا شروع موج جدیدی از شیوع کرونا را پیش بینی کردند
دانشمندان فهرست کامل تری از علائم اولیه کرونا را تهیه کردند
کرونا در ایران؛ فوت ۱۲۵ بیمار در شبانه روز گذشته
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک