16:51 04 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

دانشمندان انگلیسی مجموعه ای از علائم را ذکر کرده اند که به نظر آنها امکان تشخیص موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در مراحل اولیه یا ادامه آن به شکل خفیف را فراهم می کند.

به گزارش اسپوتنیک، مقاله مربوطه در مجله BMJ منتشر شده است.

دانشمندان دانشگاه کالج لندن به همراه همکاران دیگر دانشگاه ها و موسسات پزشکی انگلیس تصمیم گرفتند لیستی گسترده تر از علائم مشخصه مراحل اولیه ابتلا به ویروس کرونا را تهیه کنند. آنها  پیشنهاد می کنند در تشخیص زودهنگام کووید 19 همراه با توصیه های رسمی و تست  PCR از ترکیب گسترده تر علائم و رویکرد طبقه بندی شده بر اساس سن استفاده کنند.

محققان تخمین می زنند که مجموعه رسمی علایم متشکل از  سرفه، تب، از دست دادن بویایی یا چشایی،  فقط 69 درصد موارد ابتلا را مشخص می کند  و توجه به  ترکیب گسترده تر علایم متشکل از  خستگی، از دست دادن بویایی یا چشایی، سرفه، اسهال، سردرد و گلودرد کمک می کند 96 درصد موارد ابتلا به درستی تشخیص داده شود. شاخص ترین نشانه ابتلا برای جوانان زیر 17 سال، سردرد، برای افراد بالای 18 سال، از دست دادن اشتها و برای اشخاص  از 18 تا 54 ساله  درد عضلانی است. .

به عقیده پژوهشگران، این روش ، امکان شناسایی ویروس کرونا در مراحل اولیه ابتلا را حداقل به میزان یک سوم را افزایش داده و به مبارزه سریعتر با این بیماری همه گیر کمک می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک