00:51 25 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 52

طبق اطلاعات پلیس کانادا، طی ۴۸ ساعت گذشته پلیس در شهرهای ونکوور، بارنابی و ساری بیش از صد گزارش از مرگ ناگهانی شهروندان دریافت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، کانال سی.بی.سی با اشاره به پلیس محلی اعلام کرد: طی دو روز گذشته بیش از صد نفر می توانستند در اثر موج گرما در شهرهای مختلف بریتیش کلمبیای کانادا جان خود را از دست دهند.

به گفته مقامات انتظامی، طی ۴۸ ساعت گذشته پلیس در شهرهای ونکوور، بارنابی و ساری بیش از صد گزارش از مرگ ناگهانی شهروندان دریافت کرده است که بیشتر آنها بازنشسته بودند. احتمالاً این به دلیل غیرطبیعی بودن دمای هوا است.

این کانال تلویزیونی خاطرنشان می کند، که در روزهای ۲۷ و ۲۸ ژوئن، دمای بالا در شهر لیتون ثبت شده است که حداکثر تاریخی آن به ۴۹ درجه رسیده است. در سایر استان های کانادا، دماسنج ها به ۴۰-۴۵ درجه رسیده اند. دما از روز سه شنبه در برخی مناطق شروع به کاهش می کند، اما در بعضی از نقاط تا پایان هفته ادامه دارد.

پیش از این، کارشناس برجسته هواشناسی "گیس متئو" لئونید استارکوف علت گرمای غیرطبیعی در بخش اروپایی روسیه را فاش کرد.

به گفته وی، دلیل آنتی سیکلون قدرتمند است که "مسدود کردن" نامیده می شود. این مانع جابجایی هوا به غرب و شرق می شود. در چنین شرایطی، گرما می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد.

در همان زمان، وی خاطرنشان کرد که رکوردهای آب و هوایی ثبت شده در بخش اروپایی این کشور با گذشته بسیار فاصله دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک