14:38 24 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

امروز در دریای سیاه تمرینات نسیم دریا (Sea Breeze) آغاز شد که ایالات متحده و متحدان آن سالانه در خاک اوکراین برگزار می کنند. امسال مقیاس شرکت کنندگان بی سابقه است.

به گزارش اسپوتنیک، ۳۲ کشور در رزمایش مشترک آمریکا و متحدینش با هزاران نفر پرسنل نظامی، ده ها کشتی و هواپیما شرکت دارند.

همانطور که اعلام شد، تا ۱۰ ژوئیه کل گروه "عملیات جنگی" را در مرز روسیه انجام می دهند.

این رزمایش سناریوهای مختلف جنگی از جمله برخورد شناورهای فرود، مانور زمینی، عملیات غواصی، عملیات رهگیری نیروی دریایی، پدافند هوایی، تعامل عملیات ویژه، فعالیت ضد زیردریایی و عملیات جستجو و نجات را آزمایش می کند.

دومین گروه دریایی دائمی ناتو در رزمایش نسیم دریا Sea Breeze) ۲۰۲۱) شرکت خواهد کرد. علاوه بر این، امسال بیشترین تعداد کشورهای شرکت کننده در تاریخ به این تمرینات می پیوندند: بیش از ۳۰ کشور حدود ۵۰۰۰ پرسنل نظامی، ۳۲ کشتی، ۴۰ هواپیما، ۱۸ نیروی ویژه و گروه های غواصی را اعزام می کنند. مانورها تقریباً تا پایان ماه ژوئیه ادامه خواهد داشت.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، قبلاً گفته بود که ارتش روسیه از نزدیک بر برگزاری و انجام مانورهای مربوط به نیروهای ناتو نظارت خواهد کرد.

پیش از این، در تاریخ ۲۶ ژوئن معلوم شد که ناوشکن موشکی آمریکایی یو اس اس روس (USS Ross) وارد دریای سیاه شده که در قسمت مانور رزمایش به ۳۱ کشتی خواهد پیوست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک