13:04 24 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

خانم سومینا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) در توییتر خود نوشت نوع دلتا ویروس کرونا می تواند در جهان غالب شود زیرا دو برابر مسری تر از ویروس اصلی کرونا (SARS-CoV-2) است.

به گزارش اسپوتنیک، خانم سومینا سوامیناتان گفت:  در ابتدا سویه دلتا در هند شناسایی شد  اما اکنون در بیش از 85 کشور وجود دارد.

این دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان ساخت : " ویژگی مهم این سویه این است که حداقل دو برابر مسری تر از ویروس اصلی (SARS-CoV-2) است."

این دانشمند خاطرنشان کرد: بیمار آلوده به این سویه می تواند "دو ، چهار ، شش و حتی هشت نفر" را مبتلا کند. سوامیناتان توضیح داد که به همین دلیل ، موارد ابتلا  کل اعضای خانواده ها به ویروس کرونا بیشتر شده است.

سخنگوی WHO گفت: "خبر خوب این است که به نظر می رسد اکثر واکسن ها در جهان حداقل در پیشگیری ازشکل  شدید بیماری موثر هستند."

این متخصص افزود: علی رغم اهمیت واکسیناسیون ، افراد باید از تجهیزات محافظتی (ماسک و دستکش) استفاده کنند و فاصله اجتماعی را برای مبارزه با ویروس کرونا حفظ کنند.

طبق اطلاعات  WHO ، نوع هندی ویروس کرونا ، یا نوع "دلتا " با نام B.1.617 ، 5 اکتبر سال 2020 در شهر ناگپور هند شناسایی شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک