15:59 02 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

تمرینات شلیکی در چارچوب مانور مشترک ژاپن و آمریکا تحت عنوان Orient Shield که روز پنجشنبه در نقاط مختلف ژاپن آغاز شد، پس از سقوط یکی از خمپاره ها در خارج از محدوده میدان تیر در استان شیگا متوقف شد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری کیودو اطلاع داده است.

به گفته میکازوکی تایزو، فرماندار استان شیگا ، این خمپاره در بزرگراهی که از کنار محل دفن زباله عبور می کند، سقوط کرد که در حال حاضر به دلیل کار تعمیرات بسته شده است.

وی گفت: "این یک حادثه بسیار جدی است. ما خواستار آن شدیم که نیروهای دفاعی (ارتش ژاپن) در اسرع وقت اطلاعات مربوط به حادثه را ارائه دهند."

به نوبه خود هیدنوری ساکای رئیس ستاد نیروی زمینی ژاپن در بخش مرکزی این کشور هنگام بازدید از استانداری  شیگا گفت که ارتش قصد دارد "تحقیقات کاملی درباره این حادثه انجام دهد و همه اقدامات را برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده انجام می شود. "

صبح روز پنجشنبه ، مانور مشترک ژاپن و آمریکا تحت عنوان Orient Shieldبا شرکت حدود 3 هزار نیرو   آغاز شد. این تمرینات نظامی  که از 24 ژوئن تا 11 ژوئیه در پایگاه ها و مراکز آموزش نظامی ژاپن برگزار می شود ، یکی از بزرگترین مانورهای مشترک با هدف بهبود اثربخشی برنامه ریزی تاکتیکی مشترک ، هماهنگی و قابلیت همکاری نیروهای مسلح است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک