17:13 02 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 71

سفارت روسیه از ایالات متحده و متحدانش می خواهد تمرینات نسیم دریا (Sea Breeze) در دریای سیاه را برگزار نکنند.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت روسیه در ایالات متحده اعلام کرد: مقیاس رزمایش اوکراین و آمریکا در دریای سیاه خطرات حوادث ناخواسته در دریای سیاه را افزایش می دهد، بنابراین مسکو از واشنگتن و متحدانش می خواهد که مانور را برگزار نکنند.

این تمرینات از ۲۸ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه در دریای سیاه برگزار می شود، که در آن ۵۰۰۰ پرسنل و ۳۲ کشتی از ۳۲ کشور شرکت می کنند.

پیش از این، ایگور کوناشنکوف نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه، گفته بود که تحت پوشش رزمایش های نسیم دریا (Sea Breeze)، ناتو اوکراین را با سلاح های مدرن تأمین می کند که بعداً به نیروهای مسلح اوکراین و گردان های ملی گرایان در دونباس منتقل می شوند.

سفارت روسیه در ایالات متحده در پیامی توییتری نوشت: مقیاس و ماهیت آشکارا تهاجمی تمرینات نسیم دریا به هیچ وجه با وظایف واقعی امنیت در منطقه دریای سیاه مطابقت ندارد.

همانطور که دیپلمات ها اشاره کردند، این تمرینات "خطر حوادث غیر عمد را افزایش می دهد و احساسات نظامی گری را در کی یف تشویق می کند.

سفارت اظهار داشت: ما از آمریكا و متحدانش می خواهیم كه عملكردهای نظامی در دریای سیاه را كنار بگذارند.

پیش از این، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، اظهار داشت: ناتو فعالیت نظامی خود را در دریای سیاه و تعداد تمرینات با اوکراین را افزایش می دهد. در مجموع، هفت تمرین مشترک با کشورهای ناتو امسال ۲۰۲۱، در خاک اوکراین برنامه ریزی شده است، یعنی هر یک و نیم تا دو ماه یک مانور نظامی دیگر انجام می شود. همه اینها به حل و فصل مسائل داخلی اوکراین کمک نمی کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک