04:44 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

دانشمندان بریتانیایی روشی را برای تسریع بهبودی از بیماری کوویید 19 پیدا کرده اند، استفاده از دستگاه آسم کمک بسزایی به بیماران می کند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشگاه آکسفورد راهی برای تسریع روند بهبودی پس از آلوده شدن به ویروس کووید 19 را پیدا کرده اند.

یکی از موثرترین روشها استفاده از دستگاه استنشاقی آسم است. مطالعات نشان داده است که مصرف بودزونید، اسپری و دارویی که برای آسم استفاده می شود، روند بهبودی بیماری کرونا را تسریع می کند. این اسپری، اثرات ضد التهابی، ضد حساسیت و بهبود سیستم ایمنی بدن را دارد.

یکی از شرکت کنندگان در این مطالعه این کشف را "یک نقطه عطف برای بیماری همه گیر کرونا" خواند. متخصصان همچنین اشاره كردند كه به لطف بودسونید، بیماران به طور متوسط ​​سه روز سریعتر بهبود یافتند.

پیش از این، الكساندر گینتسبورگ، مدیر مركز تحقیقات اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیا در روسیه، شرایطی را نامیده بود كه تحت آن بیمار تضمین می شود که با کووید 19 بیمار نخواهد شد. به گفته این متخصص، اگر شخصی آنتی بادی هایی با پروتئین S یا بیشتر آن داشته باشد، در این صورت نمی تواند به ویروس کرونا مبتلا شود و از بیماری در امان خواهد ماند.

 

مرتبط:

موج سوم ویروس کرونا در هند اجتناب ناپذیر است
از بین رفتن ویروس کرونا در آب استخر
«اسپوتنیک وی» مقاوم دربرابر گونه های مختلف ویروس کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک