17:45 28 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 38

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز یکشنبه در مورد انتخابات پارلمانی در ارمنستان گفت که ترکیه امیدوار است که رهبری جدید ارمنستان از گذشته درس بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، امروز صبح یکشنبه 2008 حوزه رای گیری در سراسر ارمنستان درهای خود را به روی رای دهندگان باز کردند. رأی گیری در ساعت 19:00 به وقت مسکو پایان می یابد. 2،583،823 نفر در این انتخابات جز واجدین شرایط می باشند. 21 حزب و چهار بلوک در انتخابات پارلمانی شرکت می کنند.

چاووش اوغلو گفت: "ما انتخابات در ارمنستان را یک امر داخلی این کشور می دانیم. رهبری جدید ارمنستان باید از گذشته عبرت بگیرد".

در پایان سپتامبر سال 2020، جنگ در قره باغ کوهستانی شروع شد که به درگیری طولانی مدت تبدیل شد و باعث تلفات غیرنظامی ها شد. طرفین تلاشهای زیادی برای انعقاد آتش بس انجام دادند، اما توافق سه جانبه منعقد شده در شب 10 نوامبر به موفقیت انجامید. با وساطت مسکو، آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را مبادله کنند. ایروان همچنین مناطق کلبجر، لاچین و آغدم را به باکو واگذار کرد. علاوه بر این، نیروهای حافظ صلح روسی در منطقه مستقر هستند.

مرتبط:

اردوغان: ترکیه تنها کشور عضو ناتوست که با داعش تن به تن جنگید
نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان
آغاز نشست ۳ جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک