05:10 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

دیدار آینده ولادیمیر پوتین با همتای آمریکایی خود، جو بایدن در ژنو در کانون توجه رسانه های جهان قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک، رنو ژیرارد، ستون نویس نشریه فیگارو گفت: هیچ دلیلی برای شکست مذاکرات 16 ژوئن وجود ندارد. وی گفت: "جدا از اختلافات ایدئولوژیک، جو بایدن و ولادیمیر پوتین یک منافع مشترک دارند که بایدن صریحاً از آن صحبت می کند و پوتین در مورد آن صحبت نمی کند: کند کردن روند ظهور چین."

ژیرارد گفت، مسکو با وجود روابط به عنوان متحد همچنان با شک به پکن نگاه می کند. در سالهای اخیر، روابط ایالات متحده با چین از همکاری به مقابله تبدیل شده است، رئیس جمهور آمریکا این موضوع را در اجلاس اخیر جی-7 در کورنوال انگلستان بیان کرد.

مدلین روچ ار نشریه تایم نیز اظهار داشت که روابط روسیه و آمریکا به "انتهای دره" رسیده است. همانطور که این روزنامه نگار یادآوری کرد در یک سال گذشته ایالات متحده به بهانه های مختلف تحریم هایی را علیه مسکو اعمال کرد که روسیه هم به نوبه خود مرتباً اتهاماتی را علیه ایالات متحده مطرح می کرد. وی گفت: "ملاقات پوتین با بایدن بدون شک با ملاقات وی با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود".

به گفته روچ، بایدن نسبت به رئیس جمهور قبلی موضع سخت تری نسبت به روسیه اتخاذ خواهد کرد، اما رهبران قادر خواهند بود گفت وگو برقرار کنند.

افیم فیسشتاین از نشریه ای رفلک کشور چک گفت که جهان امید زیادی به اجلاس روسیه و آمریکا دارد. وی افزود: "برای بایدن، این فرصتی است تا شایعات مربوط به كاهش توانایی ذهنی او را رد كند و ثابت كند كه او به اندازه نیم قرن پیش تازه و درخشان است".

مرتبط:

نقض پروتکل سلطنتی توسط بایدن
اردوغان به بایدن درباره برنامه اس-400 پاسخ داد
بایدن، پوتین را رقیبی شایسته نامید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک