21:25 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

متخصص برجسته در موسسه ویروس شناسی ووهان، ادعاهای نشت کووید-۱۹ از آزمایشگاهی در چین را بی پایه و اساس دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، شی ژنگلی متخصص برجسته در موسسه ویروس شناسی ووهان، نظریه منشأ آزمایشگاهی ویروس کرونا را تکذیب کرد.

تدروس آدانوم گبریسوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی
© AFP 2021 / World Health Organization / Christopher Black

این ویروس شناس گفت: ادعاهای نشت کووید-۱۹ از آزمایشگاه چین بی پایه و اساس است.

وی همچنین گزارش های نادرست مربوط به یک بیماری جدی در بین کارمندان موسسه ای در ووهان را قبل از شیوع همه گیری اعلام کرد و گفت: چگونه می توانم مدرکی را که در آنجا نیست ارائه دهم؟ من نمی دانم چگونه دنیا به جایی رسیده که دائماً دانشمندان بی گناه را در گل و لای اهداف خود می اندازد.

در تاریخ ۱۳ ژوئن، گزارش شد که تدروس آدانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی، نسخه نشت ویروس کرونا را از آزمایشگاه ارزیابی کرده است.

وی خاطرنشان كرد، كه منشا آزمایشگاهی سارس-کوو-۲ را حذف نمی كند.

به گفته رئیس سازمان بهداشت جهانی، در مرحله اولیه تحقیقات "شفافیت و همکاری" لازم از طرف چین وجود نداشته است. وی در پایان گفت: در تبادل داده ها به ویژه داده های خام مشکلاتی وجود داشت.

در ۲۰ ماه مه، ایالات متحده گفت که "شواهد مستحکم قوی" وجود دارد که نشان می دهد اولین شیوع کرونا ویروس سارس-کوو-۲ در نتیجه نشت از یک آزمایشگاه تحقیقاتی چین رخ داده است.

به نوبه خود، مقامات چینی به احتمال نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه نظامی آمریکایی فورت دتریک اشاره کردند. پکن حتی از سازمان بهداشت جهانی خواست تحقیقات بین المللی انجام دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک