04:43 26 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

تولید نفت در نروژ به موضوع درگیری میان احزاب سیاسی و مردم عادی این کشور تبدیل شده است.

به گزارش اسپوتنیک، نروژ که خود را به عنوان یک کشور مترقی و سازگار با محیط زیست معرفی می کند، بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در اروپای غربی است. پایتخت وسایل نقلیه الکتریکی جهان ( به صورت سرانه) بیش از عربستان سعودی یا روسیه نفت تولید می کند. بلومبرگ در گزارشی در این خصوص می نویسد: به دلیل این تناقض، درگیری بین احزاب سیاسی و مردم عادی این کشور آغاز شده است.

لان ماری نگوین برگ، معاون شهردار اسلو و سیاستمدار از "حزب سبز" نروژ در این خصوص اظهار داشت: ما فقط پنج میلیون نفر هستیم، اما هنوز هم یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت و گاز در جهان هستیم. برای سیاست های آب و هوایی نروژ بسیار مهم است که ما از توسعه زمینه های جدید جلوگیری کنیم.

پس از این اظهار نظر، معاون شهردار اسلو در شبکه های اجتماعی خود پیام های نفرت انگیز، تهدید و نظرات نژادپرستانه دریافت کرد.

بلومبرگ می نویسد: در بخش نفت و گاز نروژ حدود 200 هزار نفر مشغول به کار هستند. ایجاد محدودیت در این صنعت بیش از هر سیاست اقلیمی دیگری، می تواند تأثیر قابل توجه و طولانی مدت در زندگی نروژی ها داشته باشد. در حال حاضر، سیاست نروژ کاهش انتشار دی اکسید کربن تولید شده در هنگام استخراج نفت و گاز است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک