15:14 28 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

ریاست سازمان بازرسی روسیه اعلام نمود که توییتر از سال 2015 تاکنون 6000 سند ممنوعه را حذف نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در سایت ریاست سازمان بازرسی روسیه آمده است که توییتر تقریباً 6000 سند ممنوعه تاکنون حذف ننموده است.

طبق گزارش منتشر شده در وب سایت (سازمان بازرسی روسیه) Roskomnadzor، فیس بوک و اینستاگرام از سال 2015 بیش از 3.7 هزار سند و مطلب ممنوعه را حذف نکرده اند.

در خبر آمده است: «از سال 2015 بیش از 6000 سند و مطلب ممنوعه از سایت توییتر حذف نگردیده است. بعد از اتخاذ تدابیر 490 اسناد ممنوعه باقی مانده است که حد متوسط حذف اسناد ممنوع از 129 تا 8 روز ادامه می يابد" .

گفته شده است که تاکنون بارها، مطالب رسانه های روسی و منابع اطلاعاتی مانند  اسپوتنیک، راشا تودی، ریانووستی در اين شبکه هاي اجتماعي من جمله فيسبوک، توييتر و اينستاگرام حذف شده است و هچنين طرح های اکانت شهروندان روسی، اکانت واکسن اسپوتنیک وی حذف گردیده است. همچين ریاست سازمان بازرسی روسیه اظهار داشته است  که در این شبکه ها پردازش اطلاعات شخصی بومی سازی نشده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که مسکو اقدامات شبکه اجتماعی توییتر در رابطه با حساب کاربری ریانووستی را سانسور و بخشی از یک کارزار با انگیزه سیاسی می داند و انتظار دارد که سازمان های بین المللی مربوطه این اقدامات را مورد توجه قرار دهند.

پیش از این، توییتر حساب ریانووستی را از نتایج جستجو حذف کرده بود. کاربرانی که در صفحه این آژانس خبری مشترک نشده اند نمی توانند آن را در روسیه یا سایر کشورها پیدا کنند. پیش از این، توییتر پروفایل RT و Sputnik را به همین روش مسدود کرده بود.

مرتبط:

گاف یک نماینده مجلس در توئیتر سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد +عکس
ترس و وحشت کاربران از پیام عجیب در توئیتر رسمی فرماندهی استراتژیک ارتش آمریکا
ترامپ نمی‌خواهد به توئیتر بازگردد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک