22:07 18 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 75

هند مناقصه برای ساخت زیر دریایی غیرهسته‌ ای به ارزش بیش از ۶ میلیارد دلار را آغاز می کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دیفنس نیوز، دولت هند آغاز برنامه ساخت شش زیردریایی غیر هسته ای نسل جدید را تحت پروژه 75-I تصویب کرد.

هزینه این پروژه  بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۴۰ میلیون دالر خواهد بود. این زیردریایی ها باید به نیروگاه مستقل از هوا مجهز شوند.

بر اساس گزارش، این پروژه ارسال درخواست های پیشنهادی، برای طراحی و ساخت زیردریایی ها با مشارکت شرکت های خارجی و هندی فراهم می کند.

لیست کوتاه شامل دو شرکت هندی-دولتی مازاگون داکیارد لیمیتد شرکت خصوصی لارسن و توبرو لیمتد و همچنین پنج تأمین کننده خارجی شامل: دفتر طراحی روبین  روسیه، شرکت ناوانتیا اسپانیا، سیستم های دریایی تهایسن کروپ آلمان، شرکت ناوال گروپ فرانسه و دوو شیپ بیلدینگ و مارین اینجینیرینگ کره جنوبی می باشد.

ظرف یک ماه، هند یک مناقصه رسمی برای شرکت های داخلی اعلام خواهد کرد، پس از آن آنها باید از بین توسعه دهندگان خارجی شریک خود را انتخاب کنند.

با این حال، تصمیم نهایی به میزان آمادگی توسعه دهندگان خارجی برای انتقال فناوری به هند، برآورده سازی نیازمندی های استفاده از نیروی کار محلی، میزان مشارکت شرکا و تأمین کنندگان هندی و برنامه آموزشی پرسنل محلی، بستگی دارد.

همکاری می تواند در قالب سرمایه گذاری های مشترک شرکت های خصوصی و یا هم شرکت های سهامی یا براساس حق الزحمه تأمین کنندگان و شرکای هندی سازمان یابد.

پیش بینی می شود که روند انتخاب پروژه امیدوار کننده حداقل دو سال به طول انجامد. این زیردریایی، همانطور که روزنامه به نقل از منابع در نیروی دریایی هند اشاره می کند، زودتر از سال ۲۰۳۰ به آب انداخته خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک