14:29 24 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 63

دکتر استفان کوای و ریچارد مولر، استاد فیزیک دانشگاه دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مقاله ای منتشر کردند که در آن ادعا می کنند کووید-19 دارای علائم خاصی از منشا آزمایشگاهی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وال استریت ژورنال، دکتر استفان کوای و ریچارد مولر، استاد فیزیک دانشگاه دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مقاله ای منتشر کردند که در آن ادعا می کنند کووید-19 دارای علائم خاصی از منشا آزمایشگاهی است.

به گفته دانشمندان، این ویروس دارای توالی ژنوم در ترکیب CGG-CGG است که به ندرت می تواند در طبیعت ثبت شود.

نویسندگان مقاله خاطرنشان کردند: "در واقع، در کل کلاس ویروسهای کرونا، که شامل کووید-19 نیز هست، هرگز ترکیبی از CGG-CGG وجود نداشته است."

آنها استدلال کردند که این ترکیب در آزمایشگاه برای افزایش عفونت ویروس و همچنین کشنده بودن آن استفاده می شود. در عین حال دانشمندان اعتراف کردند که ویروس می تواند به طور تصادفی و بدون دخالت انسان، این ترکیب را تکرار کند.

کارشناسان از ایالات متحده معتقدند که یکی دیگر از دلایل اثبات منشأ مصنوعی ویروس کرونا، تفاوت فاحش تنوع ژنتیکی آن با ویروس های ایجاد کننده سندرم های سارس و مرس است. به گفته کوای و مولر، آنها ریشه طبیعی داشتند و بتدریج در جمعیت گسترش می یافتند و به عفونی ترین شکل ها تبدیل می شدند.

پیش از این، دانشمندان انگلیسی و نروژی گفته بودند که ویروس کووید-19 در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است.

 

مرتبط:

درخواست همکاری آمریکا از چین برای کشف منشا ویروس کرونا
ویروس کرونا هندی خطرناک تر از نوع انگلیسی است
سازمان بهداشت جهانی درباره آینده کرونا هشدار داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک