14:44 28 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

تولیدکنندگان واکسن در چین با بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای تولید واکسن در مقیاس گسترده همکاری می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «شینهوا»، زنگ یی شین، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین روز 7 ژوئن (دوشنبه) اعلام کرد که چین تاکنون ۳۵۰ میلیون دوز واکسن به دیگر کشورها اهدا و یا صادر کرده است.

وی در ادامه افزود: «تولیدکنندگان واکسن در چین با بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای تولید واکسن در مقیاس گسترده همکاری می کنند. مواد خام تولید شده توسط برخی از این شرکت ها به کشورهایی مانند برزیل، اندونزی، مصر، امارات متحده عربی، پاکستان، مالزی و کشورهای دیگر ارسال شده و کار تولید این واکسن ها در خارج از چین آغاز شده است.

طبق نتایج تحقیقات انجام شده درباره واکسن سینوواک چین در شیلی و برزیل، میزان اثربخشی این واکسن چینی خوب بوده است. تاکنون تقریباً ۱۳.۲۵ میلیون دوز واکسن غیرفعال سینوواک چین در سراسر شیلی  تزریق شده که نتایج مطالعه درباره آن نشان می دهد ۱۴ روز پس از دریافت دومین دوز واکسن،  میزان اثر بخشی آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری همراه با بروزعلائم به ۶۵.۳ درصد می رسد.

در شهر کوچک سرانا در برزیل نیز پس از واکسینه شدن افراد بالای ۱۸ سال با واکسن غیرفعال سینوواک چین، درصد مرگ و میر  ناشی از ویروس کرونا ۹۵ درصد کاهش یافته است».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک